Bulwary w nowym wydaniu

Już na wiosnę Nysa zyska nową aranżację przestrzeni publicznej. Tym razem materiałem budującym przestrzeń będzie światło. Wszystko dzięki wykorzystaniu technologii laserowych.

W ubiegłym roku meble miejskie nad bulwarami szybko stały się hitem, a część nabrzeżna rzeki w okolicach mostu Kościuszki na nowo zapełniła się spacerowiczami. Kolejny pomysł władz miasta na uatrakcyjnienie terenu i nadanie mu unikalnego wyglądu także po zmroku, realizuje pracownia architektoniczna Qbik z Nysy. Ich projekty budzą niemałe emocje w każdym mieście, gdzie można spotkać autorskie aranżacje Michała Kaczmarzyka i jego współpracowników. Pierwsze testy w Nysie są budujące.

Zastosowane efekty będą mieć wydźwięk artystyczny, ale również historyczny, bowiem symboliką mają nawiązywać do dawnej przeprawy mostowej. Indywidualnie przygotowywane rozwiązania techniczne rozświetlą nie tylko część przy leżakach. Gmina zamierza zagospodarować teren w kierunku przystani kajakowej, a także na drugim brzegu Nysy Kłodzkiej, gdzie przewidziana jest plaża miejska. Zastosowane meble miejskie będą wpisywać się w rozwiązania obowiązującego w gminie kodeksu krajobrazowego.
 

f
ot. Qbik s.c. Pracownia Architektoniczna

 

Read 747 times
Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Login to post comments

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…