Cenne okazy przyjadą do Nysy

18 maja czeka nas kolejna odsłona Nocy Muzeów. W Nysie nie zabraknie ciekawych wystaw, a z jedna z nich zostanie wypożyczona z Muzeum Narodowego. Zapamiętajcie tą datę!

2 nowe wystawy związane z historią naszego miasta zobaczymy podczas kolejnych - nazwijmy to dni otwartych Muzeum. Pierwsza z nich to wystawa archeologiczna związana z wykopaliskami trwającymi przy okazji remontu ulicy Piastowskiej. Druga do gratka dla numizmatyków. Z bliska będziemy mogli podziwiać monety wydawane niegdyś przez biskupów wrocławskich. Monety ze stanu Muzeum Powiatowego zostaną uzupełnione okazami z Muzeum Narodowego w Warszawie. Na wystawie zobaczymy blisko 200 monet, które nigdy w Nysie nie były wystawiane w takiej ilości.

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów warto wybrać się również na finisaż prac Elżbiety Szołomiak. O ciekawych i malowniczo kolorowych dziełach będziemy mogli porozmawiać z ich autorką.

fot. Muzeum Narodowe w Warszawie

Read 102 times Last modified on Friday, 19 April 2019 18:48
Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Email This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Login to post comments

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…