W sobotę do Muzeum!

18 maja kolejna Noc Muzeów. Jak zawsze wśród instytucji biorących udział nie zabrakło Muzeum Powiatowego w Nysie. Sprawdzamy, jakie atrakcje czekają na zwiedzających.

W programie m.in. koncert Orkiestry Kameralnej PSM im. W. Lutosławskiego w Nysie pod dyrekcją Krzysztofa Sali,  sprzedaż pamiątek i wydawnictw oraz nocna kawiarenka. Najciekawiej jednak zapowiada się wernisaż wystawy “Monety i medale biskupów wrocławskich – książąt nyskich” (czytaj więcej), a także wernisaż wystawy "Ulica Piastowska w Nysie – ślady przeszłości – wyniki badań archeologicznych z 2018 roku”. 

Dzień wcześniej warto wybrać się na Paczkowską Noc Muzeów, gdzie przewidziano m.in. zwiedzanie zabytków Paczkowa z przewodnikiem, wejście do Metamuzeum Motoryzacji oraz zwiedzanie Muzeum Gazownictwa (zobacz).

 

Read 40 times Last modified on Wednesday, 15 May 2019 18:06
Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Email This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Login to post comments

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…