Start Lifestyle 10 piętrowy Pan Kukurydza życzy „Wesołych Świąt”

10 piętrowy Pan Kukurydza życzy „Wesołych Świąt”

przez Nysa Hot

Bioagra uruchomiła prawdopodobnie największą w regionie świąteczną iluminację. „Wesołych Świąt” – ze ściany 10. piętrowego elewatora zbożowego w Zakładzie Produkcji Etanolu „Goświnowice” – życzy wszystkim Pan Kukurydza, maskotka firmy.  

Pan Kukurydza w tym roku zagrzewał do boju uczestników takich imprez jak Bieg Nyski i Otmuchowski Bieg Niepodległości oraz zabawiał maluchy podczas imprez z okazji dożynek czy Dnia Dziecka. Tym razem Bioagra wykorzystała swoją maskotkę firmową – dosłownie – w wielkiej skali. Wysoki na blisko 10 pięter Pan Kukurydza góruje nocą nad okolicą w postaci świetlnej iluminacji na ścianie elewatora zbożowego.

Elewator, który powstał jeszcze w latach 70. ubiegłego wieku to jeden z najwyższych obiektów w regionie. Sama konstrukcja mierzy 33 metry wysokości, zaś umieszczona w centralnej części wieża jest o 10 metrów wyższa. Powstanie elewatora przyczyniło się swego czasu do rozwoju rolnictwa w tej części Opolszczyzny. Obiekt został zmodernizowany przy okazji budowy Zakładu Produkcji Etanolu „Goświnowice”.

Obecnie Bioagra prowadzi kolejny program modernizacji obiektu. Wyciszyła w listopadzie tego roku okna wieży elewatora zbożowego, a także umieszczone na jej szczycie wentylatory. Zamontowano na nich specjalnie zaprojektowane tłumiki dźwięku. Wcześniej firma wymieniła na nowe część urządzeń produkcyjnych, a także zmodernizowała infrastrukturę do rozładunku kukurydzy. Rozpoczęto także prace nad przedłużeniem linii elewatora zbożowego, co pozwoli stworzyć naturalną barierę dla dźwięku powstającego na terenie zakładu.

fot. Bioagra

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź