Start Aktualności Wystawa – 100. rocznica urodzin Jana Pawła II

Wystawa – 100. rocznica urodzin Jana Pawła II

przez Nysa Hot

Gmina Paczków oraz Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie zachęcają do obejrzenia wystawy plenerowej „Urodziłem się w Wadowicach”, która dostępna dla oglądających jest od ubiegłej niedzieli na paczkowskim Rynku.

-Zachęcamy do obejrzenia wystawy jednak z zachowaniem bezwzględnej ostrożności w związku z zagrożeniem spowodowanym przez koronawirusa. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu.- informuje gmina Paczków.

Wystawa przybliża nam postać Jana Pawła II przez pryzmat zdjęć z domu rodzinnego Karola Wojtyły. Nie brakuje też słynnych cytatów, które przeszły już do historii, a wciąż nie straciły na aktualności.

Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 w Wadowicach. Został wybrany na papieża przez drugie zgromadzenie kardynałów po śmierci Jana Pawła I, który zmarł po trzydziestu trzech dniach pontyfikatu. Kardynał Wojtyła został wybrany trzeciego dnia konklawe i przyjął imiona Jan Paweł dla uhonorowania swojego poprzednika. Jego wybór na Stolicę Piotrową miał szczególny wpływ na wydarzenia w Europie Wschodniej i w Azji w latach 80. i 90. XX wieku, w szczególności na przemiany demokratyczne w Polsce i w innych krajach bloku wschodniego.

Foto: TOZ Opole

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź