Start Aktualności 11 i 12 maja wielkie ściganie w Nysie. Jakub Matulka faworytem?

11 i 12 maja wielkie ściganie w Nysie. Jakub Matulka faworytem?

Przed nami Rajd Nyski 2024

przez Nysa Hot

Nie jestem faworytem wyścigu, ale na pewno postaram się zrobić show dla kibiców! – tak rajdowiec z Nysy Artur Sękowski zapowiada wielkie ściganie w Nysie. Prolog Rajdu Nyskiego odbędzie się w Rynku, park zobaczymy przy Galerii Dekada.

Rajd Nyski 2024

Rajd w ciągu 4 lat rozrósł się do miana kandydata do jednej z rund Mistrzostw Polski. W tym roku czeka nas między innymi widowiskowy prolog w zabytkowej części miasta, a także 4 szybkie odcinki specjalne. – Zapraszam do kibicowania, zaczynamy w nyskim Rynku, potem OS przenosi się w okolice Biskupowa –  mówi organizator rajdu, Michał Czopko. – W niedzielę rywalizację zaczniemy w okolicach Otmuchowa, gdzie kierowcy na trzech pętlach będą mieli do przejechania około 45 kilometrów.

Do Rajdu Nyskiego zgłosiło się 56 załóg. Co ciekawe, w tym roku prolog będzie liczony do klasyfikacji rajdu. – Drogi zamykamy w sobotę o godzinie 14.  – mówi Michał Czopko. – Prosimy mieszkańców Nysy o wyrozumiałość.

Na starcie oprócz wspomnianego Artura Sękowskiego w BMW M3 zobaczymy m.in. Bartłomieja Wątrobę, Piotra Żbikowskiego, czy Marcina Gluzę. Faworytem do wygrania jest Jakub Matulka (Rally 2).

LEGENDA I TRASY >>> zobacz

Nysa801 – Zlot Pojazdów Zabytkowych

Przy okazji rajdu zapraszamy na nyski Rynek na spotkanie pasjonatów klasycznej motoryzacji. Zlot zabytkowych pojazdów rozpocznie się o godzinie 12. Na pewno nie zabraknie pojazdów wyprodukowanych w Nysie, jak i perełek z zagranicy. Wjazd na wydarzenie jest bezpłatny. W ramach zlotu odbędzie się m.in. konkurs elegancji.

Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie Opolski Ruch Pojazdów Zabytkowych przy współpracy z Automaster Klub w ramach połączonych działań przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Związku Motorowego Opole.

fot. Rajd Nyski

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź