Start Aktualności 19-latek pędził 115 km/h w obszarze zabudowanym!

19-latek pędził 115 km/h w obszarze zabudowanym!

Mężczyzna stracił prawo jazdy

przez Nysa Hot

Policjanci z krapkowickiej grupy „SPEED” zatrzymali prawo jazdy 19-letniemu właścicielowi audi. Młody kierowca pędził z prędkością 115 km/h w obszarze zabudowanym! Dozwolona prędkość to 50 km/h.

-Około godziny 10:45, w Strzeleczkach na trasie W409, policjanci jadąc nieoznakowanym radiowozem zauważyli audi poruszające się z dużą prędkością. Kierujący nią 19-latek, jechał na obszarze zabudowanym przekraczając dozwoloną prędkość o 65km/h.- informuje Opolska Policja.

– W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, funkcjonariusze zatrzymali kierowcę do kontroli. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy i teraz czeka go 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami.

Mężczyzna dostał też mandat i 10 punktów karnych.

Jak przypomina Policja, od 18 maja 2015 roku kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50km/h, traci prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

– Kierowca oprócz tego naraża się na wysoki mandat w przedziale od 400 do nawet 500 złotych i aż 10 pkt karnych. Jeżeli taka osoba w okresie 3 miesięcznego zakazu nadal będzie kierować to czas ten będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli w tym czasie kierowca wsiądzie za kierownicę, zostaną mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Aby je odzyskać, trzeba przejść całą procedurę egzaminacyjną.

Foto: Opolska Policja

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź