Start Hot Nowi mieszkańcy nyskiego MINI ZOO!

Nowi mieszkańcy nyskiego MINI ZOO!

przez Nysa Hot

Nyskie MINI ZOO przy ul. Mickiewicza powiększyło się o dwa kolejne okazy. Tym razem są to przeurocze świnki wietnamskie.

– W dniu 20.11.2021 nasze MINI ZOO powiększyło się o dwa małe okazy tj. świnki wietnamskie, które podarował nam nasz członek zarządu Jan Urbaniak. Wcześniej specjalnie dla nich zabudowaliśmy kojec, pomieszczenie z zadaszeniem – informuje Bogdan Fil, prezes zarządu ROD na Mickiewicza.

– Świnki zadomowiły się i maja duży apetyt. PO 2 – 3 tygodniach gdy się zaaklimatyzują i pozostałe nasze zwierzęta przyzwyczają się do nich i je zaakceptują, zostaną wyposzczone na wybieg, wówczas nasi milusińscy będą mieli możliwość z bliska się im przyjrzeć i może karmić z ręki, pogłaskać, tak jak pozostałe nasze zwierzęta – dodaje Fil.

Przypomnijmy, że wszystkie prace związane z budową MINI ZOO wykonali społecznie członkowie Zarządu ROD. Także zwierzęta zakupili za swoje prywatne pieniądze. Zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca. Najmłodsi z pewnością będą zachwyceni! Możemy tam podziwiać m.in. kózki czy owce kameruńskie.

MINI ZOO funkcjonuje na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego przy ul. Mickiewicza.

Foto: ROD przy ul. Mickiewicza 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź