Start Aktualności 16-letni Krzysztof uległ poważnemu wypadkowi. Potrzebne są środki na leczenie i rehabilitację

16-letni Krzysztof uległ poważnemu wypadkowi. Potrzebne są środki na leczenie i rehabilitację

przez Nysa Hot

27 maja 16-letni Krzysztof z Niwnicy uległ poważnemu wypadkowi na drodze. Odniesione obrażenie są bardzo rozległe. Potrzebne są pieniądze na leczenie i rehabilitację. Uruchomiona została zbiórka. 

Link do zbiórki – kliknij

Opis zbiórki

„27 maja 2024 Krzysztof uległ poważnemu wypadkowi z udziałem samochodu, którego kierowca pozostawił go samego, na poboczu, bez udzielenia jakiejkolwiek pomocy.

Chłopiec został znaleziony przez przypadkowe osoby i to one wezwały służby (za co z całego serca dziękujemy).

W wyniku tego zdarzenia trafił do szpitala w Nysie, gdzie podjęto decyzję o operacji w trybie pilnym – wieloodłamowe złamanie kości lewego podudzia z przemieszczeniem. Odniesione obrażenie są bardzo rozległe – złamana miednica w tym złamanie kości łonowej z przemieszczeniem, obustronne złamanie kości kulszowej oraz rozległe stłuczenia w obrębie bioder I uda. Skręcenie i naderwanie stawu kolanowego oraz wstrząs mózgu. W wyniku odniesionych obrażeń lekarze podjęli decyzję o kilkukrotnym przetoczeniu krwi.

Obecnie Krzysztof opuścił szpital, przed nim dalsze leczenie oraz długa i kosztowna rehabilitacja. Krzyś ma zaledwie 16 lat i całe życie przed sobą. Jego marzenie o zostanie zawodowym żołnierzem (uczęszcza do klasy mundurowej), na obecną chwilę musiało odejść w niepamięć. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośba o pomoc, by umożliwić chłopcu powrót do sprawności po tym strasznym wypadku i możliwość spełniana jego marzenia.”

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź