Start Inwestycje 17 milionów na drogi

17 milionów na drogi

przez Nysa Hot

Choć to żadna nowość, kwota wciąż robi wrażenie. Mowa o dopełnieniu formalności związanych z przyznaniem naszej gminie dofinansowania do budowy dróg w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Dziś symboliczne czeki odebrali samorządowcy z dwóch powiatów. Nasz region otrzymał blisko 30 milionów złotych. Jeszcze w tym roku cała Opolszczyzna zyska na ten cel 250 milionów złotych.

Jeszcze nigdy samorząd nie dostał tak dużej kwoty na drogi gminne – przyznaje Wicewojewoda Opolska, Violetta Porowska. Dziś w nyskim magistracie podpisano umowy na dofinansowanie budowy dróg. Środki pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych. – To na pewno przyspieszy prace w WSSE, gdzie swoją działalność będzie mogło otworzyć kilka firm, w tym belgijski Umicore – mówi Kordian Kolbiarz. Z kolei Powiat Nyski dostał pieniądze na drogi przy obwodnicy Nysy, w Wyszkowie i Goświnowicach. W tej ostatniej miejscowości powstanie także rondo. – To pokazuje, że nasze wcześniejsze działania miały sens – mówi Wicestarosta, Jacek Chwalenia. – Wcześniej środki na te drogi przesunęliśmy na pilniejsze inwestycje, teraz korzystamy z programu rządowego.  

fot. UM w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź