Start Aktualności 2 miliony od WOŚP dla Nysy

2 miliony od WOŚP dla Nysy

przez Nysa Hot

Choć tegoroczny 27. Finał WOŚP jeszcze się nie zakończył, a tysiące ludzi nawołuje Jurka Owsiaka do powrotu na fotel prezesa fundacji, warto sprawdzić co dobrego orkiestra zrobiła dla naszego miasta.

Jak informuje dyrektor ZOZ w Nysie Norbert Krajczy, w ostatnich latach do nyskiego szpitala trafił sprzęt o wartości około dwóch milionów złotych. Najwięcej sprzętu z serduszkiem fundacji wspomogło pracę oddziału dziecięcego i noworodkowego. Dzięki temu lekarze mają do dyspozycji m.in. specjalistyczne urządzenia do badania słuchu, kardiomonitor, stanowisko resuscytacyjne, inkubatory zamknięte, aparaty usg, czy też holter ciśnieniowy. W całej Polsce takich szpitali jest kilkaset, a ich doposażenie kosztowało blisko miliard złotych. W mediach społecznościowych bardzo widoczna staje się akcja „Murem za Owsiakiem”, gdzie spontanicznie rodzice dodają zdjęcia swoich dzieci, które zawdzięczają życie w dużej mierze dzięki sprzętowi zakupionemu właśnie ze środków naszej narodowej zbiórce.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź