Start Aktualności 2 zawodników Stali Nysa na igrzyskach olimpijskich

2 zawodników Stali Nysa na igrzyskach olimpijskich

przez Nysa Hot

To możliwy scenariusz. W drużynie Stanów Zjednoczonych w Lidze Narodów dobrze spisuje się nowy nabytek Stali Nysa – Mitchell Stahl. Do kadry narodowej w Rimini dołączył również rozgrywający żółto-niebieskich, Marcin Komenda.

Marcin Komenda i Mitchell Stahl razem w Stali Nysa

Komenda w kadrze narodowej zastąpił kontuzjowanego Marcina Janusza. Uraz wyklucza go z udziału w IO w Tokio. To szansa przed rozgrywającym Stali Nysa, brązowym medalistą Mistrzostw Europy 2019.  Marcin Komenda znakomicie zaprezentował się również podczas Pucharu Świata przed dwoma laty, kiedy to Polska zajęła 2 miejsce. Czy zdoła przekonać do siebie Vitala Heynena?

Większe szanse na wyjazd na igrzyska ma środkowy Mitchell Stahl. To jeden z najgorętszych tegorocznych transferów. Środkowy z USA zadebiutuje w polskiej lidzie siatkówki w drużynie Krzysztofa Stelmacha.

-Na pewno liczę że będzie to istotny zawodnik w naszym zespole. Jest dynamiczny, ma bardzo dobrą zagrywkę, dobrze czyta grę, a co za tym idzie dobrze blokuje. Wierzę, że jak amerykańscy sportowy będzie chciał pokazać „wolę zwycięstwa”. To na pewno dobre wzmocnienie – ocenia Prezes Stali Nysa, Marek Majka.

Mithell przychodzi do Nysy z belgijskiego Masseik. Zawodnik na swoim koncie ma m.in. złoty i srebrny  medal Mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów oraz brąz za ostatni Puchar Świata. – Treningi zaczniemy dopiero za kilka tygodni, ale na pewno tegoroczne transfery będą sporym wzmocnieniem drużyny. To dotyczy także przyjścia amerykańskiego środkowego – ocenia zawodnik Stali Nysa, Mariusz Schamlewski. – Na pewno powinno się również poprawić przyjęcie, stąd śmiało możemy myśleć o poprawieniu tegorocznej lokaty w lidze. Świetnie, że udało się zatrzymać w zespole Marcina Komendę i Wassima Ben Tarę. 

fot. Stal Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź