Start Edukacja 20 rok studiów na PWSZ

20 rok studiów na PWSZ

przez Nysa Hot

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie uroczyście zainaugurowała nowy rok akademicki 2020/2021. W bieżącym roku PWSZ w Nysie przyjęła blisko 800 studentów na pierwszy rok, ale rekrutacja potrwa jeszcze do 16 października.

Inauguracja odbyła się w Auli im. prof. Stefana Szymury, przy ul. Obrońców Tobruku 5. Ze względu na obowiązujące obostrzenia związane z pandemią w uroczystości wzięła udział tylko ograniczona liczba osób. Większość pracowników i studentów uczestniczyła w Inauguracji w sposób zdalny za pośrednictwem strony internetowej i kanału YouTube.

W inauguracyjnym wystąpieniu Rektor uczelni przedstawił m.in. sprawozdanie z działalności za miniony rok akademicki. Podkreślił m.in. specyfikę funkcjonowania nyskiej Uczelni w czasie pandemii, współpracę z otoczeniem społeczno – gospodarczym oraz plany dotyczące rozwoju. Rektor podziękował m.in. członkom Koła Naukowego Abaculus, którzy w czasie pandemii wyprodukowali i dostarczyli przyłbice dla ośrodków służby zdrowia.

W czasie Inauguracji przemawiała także Przewodnicząca Samorządu Samorządu Studenckiego PWSZ – Martyna Ryś.

W Nysie kształci się ponad 2000 studentów na 12 kierunkach studiów.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź