Start Hot 21-latek chciał skoczyć do rzeki. Na pomoc ruszyli policjanci

21-latek chciał skoczyć do rzeki. Na pomoc ruszyli policjanci

przez Nysa Hot

Ta dramatyczna interwencja zakończyła się szczęśliwie. Przypominamy, że nie musisz być sam w kryzysie. Sięgnij po pomoc pod numerem 116 123.

– 29 września policjanci z Nysy podjęli interwencję wobec grupy awanturujących się osób na jednej z ulic w centrum Nysy. Okazało się, że wśród nich jest 49-letnia mieszkanka Wrocławia. Za kobietą sąd wydał List Gończy. Została zatrzymana i policjanci pojechali z nią na komisariat. Następnego dnia miała trafić prosto do zakładu karnego. Okazało się jednak, że doprowadzenie zostało gwałtownie przerwane na jednym z mostów w Nysie. Podczas doprowadzenia policjanci zauważyli za barierą mostu młodego mężczyznę. Sytuacja wyglądała na bardzo poważną. Policjanci podjęli decyzję, by natychmiast ruszyć z pomocą. 21-latek był wyraźnie podłamany. W pewnym momencie chciał skoczyć do rzeki płynącej pod mostem. Wówczas obecność policjantów była kluczowa. W tej sytuacji wszystko skończyło się dobrze. Młody mężczyzna został uratowany i trafił pod opiekę lekarzy – relacjonuje st. sierż. Janina Rudkowska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

Jesteś w kryzysie psychicznym i potrzebujesz pilnej pomocy? Skorzystaj z jednego z podanych niżej kontaktów.

Bezpłatny numer (ITAKA) 800 70 2222.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych 116 123 (czynny codziennie od godz. 14.00 do 22.00).

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 (czynny całą dobę).

ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania 22 484 88 01 (czynny w poniedziałki i czwartki od 17.00 do 20.00)

Ośrodek Interwencji Kryzysowej – pomoc psychiatryczno-pedagogiczna tel. 22 855 44 32

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź