Start Aktualności 21-latek pędził autem i wypadł z drogi. Poszkodowane 16 i 17-latka

21-latek pędził autem i wypadł z drogi. Poszkodowane 16 i 17-latka

przez Nysa Hot

W nocy z 1 na 2 marca 21-latek nie zapanował nad Volkswagenem i wypadł z drogi.

2 marca o godz. 00.40 policjanci odebrali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze krajowej 41 na wysokości Wyszkowa Śląskiego.

– Interweniujący na miejscu policjanci ustalili, że 21-letni kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem a następnie wypadł z drogi zatrzymując się na polu ornym. W wyniku tego zdarzenia poszkodowane zostały dwie pasażerki. 17-letnia mieszkanka gminy Korfantów oraz 16-letnia mieszkanka gminy Nysa, wszystkie osoby zostały przetransportowane do szpitala – informuje Policja Nysa. 

– 21-latkowi została pobrana krew do analizy celem sprawdzenia, czy nie kierował pojazdem pod działaniem środków odurzających. Z uwagi na spowodowanie wypadku komunikacyjnego zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

21-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Foto: Policja Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź