Start Hot 23-latek przełożył tablice rejestracyjne z innego auta. Grozi mu do 5 lat odsiadki

23-latek przełożył tablice rejestracyjne z innego auta. Grozi mu do 5 lat odsiadki

przez Nysa Hot

Policjanci nyskiej drogówki zatrzymali wczoraj do kontroli kierowcę osobowego seata. Mężczyzna przekroczył bowiem dozwoloną prędkość. Okazało się jednak, że nie będzie to do końca rutynowa kontrola.

– Policjanci w miejscowości Nowy Świętów zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym Seatem, który przekroczył dozwoloną prędkość. Pozornie „rutynowa” kontrola ujawniła przestępstwo z art. 306c§2 kodeksu karnego. Po sprawdzeniu pojazdu w policyjnych systemach informacyjnych stwierdzono, że pod numerem rejestracyjnym kontrolowanego pojazdu zarejestrowany jest inny samochód – mówi st. sierż. Janina Kędzierska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

– 23-letni mieszkaniec gminy Głuchołazy przyznał się do przekładania tablic rejestracyjnych z innego pojazdu. Policjanci ustalili, że oba pojazdy są dopuszczone do ruchu, posiadają aktualną polisę OC oraz badania techniczne – dodaje Kędzierska.

Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź