Start Aktualności 230 krzewów konopi pod Nysą! Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację

230 krzewów konopi pod Nysą! Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację

przez Nysa Hot

Kryminalni z Nysy zlikwidowali nielegalną plantację konopi. Śledczy zabezpieczyli blisko 230 krzewów konopi w różnych fazach wzrostu, ponad 50 gramów suszu roślinnego oraz sprzęt służący do ich uprawy.

-Nyscy kryminalni uzyskali informację, że w gminie Skoroszyce uprawiana jest  marihuana. W celu sprawdzenia informacji funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres. Tam w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach gospodarczych ujawnili i zabezpieczyli blisko 230 krzewów konopi, ponad 50 gramów suszu roślinnego oraz materiały i urządzenia niezbędne do uprawy. – informuje nyska Policja.

-Zatrzymani na miejscu 31 i 27-latek potwierdzili, że krzaki wraz z marihuaną należą do nich, a niezbędną do uprawy energię elektryczną pobierali omijając licznik. Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia zatrzymanym zarzutów nielegalnej uprawy konopi indyjskich, posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz oszustwa za nielegalny pobór energii elektrycznej.

Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec mężczyzn trzymiesięczny areszt. Grozi im kara nawet 10 lat więzienia.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź