Start Hot 2,5 i prawie 3 promile. Dwaj kierowcy na totalnej bani zatrzymani

2,5 i prawie 3 promile. Dwaj kierowcy na totalnej bani zatrzymani

przez Nysa Hot

Mimo apeli, wciąż nie brakuje amatorów jazdy na podwójnym gazie. Pamiętajmy, że to nie zabawa i może skończyć się tragicznie.

– W niedzielę (10 września) policjanci z Komisariatu Policji w Korfantowie po godzinie 5:00 zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki skoda. Kierujący przykuł uwagę mundurowych, ponieważ poruszał się samochodem z uszkodzonym przodem pojazdu. 31-letni mieszkaniec Kędzierzyna – Koźle kierował mając 2,91 promila alkohol w wydychanym powietrzu. Stracił on już swoje uprawnienia, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd – mówi st. sierż. Janina Rudkowska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

– Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na trasie Kijów- Burgrabice 10 września po godzinie 00:30. 45-letni kierujący osobową skodą wykonał nieprawidłowo manewr wymijania, w wyniku czego doprowadził do zdarzenia z kierującą pojazdem volkswagen. Jak się okazało mieszkaniec Głuchołaz miał 2,46 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie czynności policjanci ustalili, że nie posiadał on również prawa jazdy. Mieszkaniec Głuchołaz za przestępstwo oraz wykroczenie odpowie przed sądem – relacjonuje Rudkowska.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź