Start Aktualności 25 lat od Powodzi Tysiąclecia. Zobacz archiwalne zdjęcia z tamtego okresu

25 lat od Powodzi Tysiąclecia. Zobacz archiwalne zdjęcia z tamtego okresu

przez Nysa Hot

Mija 25 lat od tragicznej powodzi, która dotknęła Nysę w 1997 roku.  Atmosferę tamtych dni przypomni wystawa zdjęć „Powodź Tysiąclecia – Nysa 1997”. W fotografii Zbigniewa Walewskiego. Zdjęcia będą prezentowane na dziedzińcu Bastionu św. Jadwigi od  05.07 do 15.08.2022 r.

Zapewne wszyscy pamiętają dramatyczny przebieg powodzi, która dwadzieścia pięć lat temu dotknęła Nysę. Tysiące osób uwięzionych we własnych mieszkaniach, dostarczanie im amfibiami żywności i wody pitnej, akcje ratunkowe przeprowadzane przez wojsko i straż pożarną, całe osiedla zalane przez wodę  – takie obrazy transmitowane przez wszystkie stacje telewizyjne pozostały w pamięci Polaków. Dzisiaj coraz mniej śladów przypomina o sile żywiołu, jakiemu przyszło stawić czoło nysianom.

Nysa była jednym z najbardziej poszkodowanych miast przez powódź w 1997 r. Zatopieniu uległo wówczas blisko 60% powierzchni miasta. Osiedla położone wyżej, jak np. Podzamcze, żywioł na szczęście ominął. Straty materialne spowodowane przez powódź w Nysie oszacowano na ponad 187 mln zł.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź