Start Aktualności 25 lat odnowy wsi opolskiej

25 lat odnowy wsi opolskiej

Srebrne Gody we Włodarach

przez Nysa Hot

20 sierpnia 2022 we Włodarach w ramach projektu pn „Srebrne Gody” odbędą się biegi Niepodległościowe dla dorosłych i dzieci.

25 lat programu odnowy wsi

Projekt „Srebrne Gody” to podkreślenie jubileuszu 25 lat programu Odnowy Wsi Województwa Opolskiego, w którym jako miejscowość sołectwo Włodary uczestniczy od wielu lat. Wszystko dzięki wspólnym działaniom m.in. Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Włodary, „VILLA VLOKMARI”, OSP, LZS i Koła Gospodyń Wiejskich „Włodarzanki” . Do działań włącza się również Szkoła Podstawowa, Rada Parafialna i ks. Proboszcz. Ta wspólnota działań jest podstawą wszelkich udanych przedsięwzięć we Włodarach. Zwykle przedsięwzięcia są duże, więc i sami mieszkańcy, którzy nie są skupieni w organizacjach, także pomagają w działaniach niezbędnych do zrealizowania zamierzonego projektu .

Szukając pomysłów wsparcia finansowego składane są wnioski o dotacje. W projekcie „Srebrne Gody” udało się po raz kolejny pozyskać dotację z Urzędu Marszałkowskiego w Opolu. Inicjatywę wspiera również Burmistrz Korfantowa oraz Starostwo Powiatowe w Nysie. W działaniach bezpośrednio związanych z logistyką biegów i obsługą biura zawodów, bardzo
profesjonalnie pomaga amatorska grupa biegowa Runners Team Nysa.

Idea biegów narodziła się po raz pierwszy przy obchodach setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski. Wtedy sołectwo zrealizowało projekt „POLSKO – Jesteśmy”, którego jedną z części składowych były biegi dla dzieci oraz bieg główny dla dorosłych na 3 km.  Przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem i zebrało bardzo pozytywne opinie wśród uczestników. Kolejną edycje było na coraz wyższym poziomie, już z elektronicznym pomiarem czasu. Po przerwie w 2020 i 2021 roku bieg powraca.
Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich chętnych na biegi na dystansie 3 km i 5 km dla dorosłych i młodzieży, od 16 lat oraz dzieci od przedszkolaków do ósmoklasistów na dystansach 100m, 200m, 500m. Dla dzieci są przewidziane pamiątkowe medale oraz małe niespodzianki na słodko, a dla dorosłych na obu dystansach pamiątkowe medale z logo projektu oraz w pakiecie dla każdego biegacza wysmażane pierożki.

Link do zapisów: https://www.zmierzymyczas.pl/1491/bieg-niepodleglosci-o-puchar-burmistrza-
korfantowa.html
Koordynatorem wydarzenia jest Janina Sosulska. Po dekoracji w klasyfikacji generalnej i kategoriach wiekowych w programie przewidziano występy tańca orientalnego i zabawę taneczną na wolnym powietrzu.

 

 

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź