Start Hot 25-latek zginął po uderzeniu w drzewo. Policja wyjaśnia okoliczności tej tragedii

25-latek zginął po uderzeniu w drzewo. Policja wyjaśnia okoliczności tej tragedii

przez Nysa Hot

Policjanci z Nysy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na trasie Przełęk – Polski Świętów. 25-letni kierowca peugeota zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Mężczyzna zginął na miejscu.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło 23 stycznia około godz. 23:00 na trasie Przełęk- Polski Świętów.

– Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy nyskiej drogówki, 25-letni kierujący peugeotem z nieustalonej przyczyny, zjechał z drogi, wpadł do rowu i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia kierujący poniósł śmierć na miejscu – informuje nyska Policja.

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności i przyczynę tego tragicznego wypadku.

– Zmienne warunki atmosferyczne, padający deszcz, śnieg, silny wiatr powodują, że warunki drogowe są trudne. Wywołana opadami atmosferycznymi i niską temperaturą śliskość nawierzchni sprawia, że łatwo utracić kontrolę nad pojazdem. Znacznie też wydłuża się droga hamowania pojazdów. Dlatego po raz kolejny apelujemy o zachowanie rozwagi, ostrożności na drodze oraz o dostosowanie prędkości do panujących warunków – apelują policjanci.

 

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź