Start Aktualności 27-latek bez prawka i po alkoholu prowadził niesprawne auto

27-latek bez prawka i po alkoholu prowadził niesprawne auto

przez Nysa Hot

27-letni kierowca trafi teraz przed oblicze sądu.

– W sobotnią noc (13.01.) policjanci z Komisariatu Policji w Paczkowie po godzinie 23:30 zwrócili uwagę na pojazd, który miał pękniętą szybę czołową oraz niesprawne oświetlenie. Po zatrzymaniu do kontroli na ul. Sienkiewicza w Paczkowie okazało się, że za kierownicą osobowego opla siedzi 27-letni mężczyzna. Od kierującego funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że 27-latek zdecydował się prowadzić pojazd po alkoholu. Wynik wskazał, że miał on 0,55 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi st. sierż. Janina Kędzierska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

– Dodatkowo, podczas sprawdzania kierowcy w policyjnych bazach wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, ale za to posiada aktywny zakaz prowadzenie pojazdów.

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny a kierowcy wystawili wezwanie do stawienia się w Komendzie w Paczkowie, celem wykonania dalszych czynności.

Foto: Policja Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź