Start Hot 3 bańki od marszałka

3 bańki od marszałka

przez Nysa Hot

128 wniosków wpłynęło do organizatorów II edycji marszałkowskiego budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy subregionu nyskiego i brzeskiego łącznie zgłosili 21 pomysłów na to jak zmienić nasze najbliższe otoczenie.

Biorąc pod uwagę statystyki mówiące o tym, że łatwiej otrzymać wsparcie z budżetu marszałka niż z budżetu gminy, lista 6 wniosków nie robi na nikim wrażenia. Nie mniej gratulujemy autorom zaangażowania. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza projekty związane z edukacją i rozwoje dzieci. Oprócz wymienionych poniżej pomysłów złożono trzy zdania wspólne dla obydwu powiatów, m.in. na organizację wyjazdów edukacyjnych i kulturalnych, czy też organizację Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Olszance. – Budżet obywatelski sprawdza się nie tylko na poziomie gminy – mówi dla nysahot radny Rady Miejskiej w Nysie, Marcin Wajda. – Od kilku lat możemy zaobserwować zwiększające się zainteresowanie tego typu przedsięwzięciami. To dobry trend bo to mieszkańcy wiedzą najlepiej jakie są ich potrzeby. Trzymam kciuki za urząd marszałkowski – dodaje Wajda.

Marszałek Andrzej Buła do rozdysponowania na poszczególne regiony ma 3 miliony złotych. O tym które zadania zostaną wykonane zadecydujemy wszyscy wspólnie. Głosować będzie można w dniach 9-29 kwietnia br. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej szczytnej inicjatywie. Nie głosujesz, nie narzekaj!

Wykaz projektów z powiatu nyskiego:

Lokalni – aktywni przez wspólne spędzanie czasu – bezpieczeństwo – rywalizacja – integracja mieszkańców sołectw gminy Nysa
Od juniora do seniora – aktywnie spędzaj czas
Bawimy się wspólnie w konstruowanie, kodowanie i programowanie
Multimedialny Świat Dziecka w Przedszkolu nr 12 w Nysie
Nyskie Centrum Nauki i Zabawy
Pasje łączą pokolenia II

Szczegóły i regulamin dostępne są na stronie https://budzet.opolskie.pl/ Wnioskodawców z naszego regionu zapraszamy do współpracy w promowaniu złożonych projektów.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź