Start Aktualności 30-latkowi grozi wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów

30-latkowi grozi wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów

przez Nysa Hot

30-latek doprowadził do zdarzenia drogowego, nie mając uprawnień do kierowania. Grozi mu grzywna nie niższa, niż 1500 zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

– W sobotę wieczorem, 20.05 br. policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu DK46 – Pakosławice. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce okazało się, że w kolizji brały udział dwa pojazdy audi. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 30-letni kierujący audi nie zatrzymał się przed znakiem „STOP” i doprowadził do zdarzenia drogowego z prawidłowo jadącym osobowym audi, za którego kierownicą siedział 29-latek – mówi  st. sierż. Janina Rudkowska, oficer prasowy KPP w Nysie.

– Podczas sprawdzania kierujących okazało się, że sprawca zdarzenia nie posiada uprawnień. Ponadto, 30-latek kierował pojazdem, który nie miał aktualnych badań technicznych – dodaje Rudkowska. 

O dalszym losie 30-latka zdarzenia zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem nie mając do tego uprawnienia,  grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna nie niższej niż 1500 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Foto: KPP Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź