Start Hot 300 zł za przyjęcie szczepionki? To kolejny podstęp oszustów!

300 zł za przyjęcie szczepionki? To kolejny podstęp oszustów!

przez Nysa Hot

Wyobraźnia internetowych oszustów nie zna granic. Tym razem postanowili wykorzystać czas pandemii i wpadli na pomysł kolejnej akcji phishingowej. Nie dajcie się oszukać!

– Oszuści postanowili zachęcić niezaszczepione osoby do przyjęcia szczepionki na COVID-19. W tym celu przygotowali fałszywą stronę, gdzie obiecują „nagrodę” w postaci 300 zł. Dodali przy tym, że jest to gratyfikacja „od prezydenta Andrzeja Dudy”. Nie dajcie się nabrać, bo to pułapka – informuje „Komputer Świat”.

Jeżeli w formularzu na fałszywej stronie wprowadzicie swoje hasło do banku, trafi ono bezpośrednio do oszustów. Nietrudno się domyślić, że wiąże się to z utratą pieniędzy z konta.

Pamiętajmy, że nie ma czegoś takiego jak szczepienie na Covid 19 w zamian za gratyfikację finansową. Zachowajmy czujność i uważajmy także na inne podejrzane strony internetowe. Oszuści są coraz bardziej przebiegli i tworzone przez nich witryny czasem do złudzenia przypominają stronę rządową czy naszego banku.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź