Start Aktualności 32-latek dwa razy zatrzymany przez Policję. Tego samego dnia

32-latek dwa razy zatrzymany przez Policję. Tego samego dnia

przez Nysa Hot

To historia trochę w klimacie „Gangu Olsena”, a z pewnością niejeden stand-uper mógłby wpleść ją do swojego programu. Niestety, kompletnie nieśmiesznym elementem jest to, że 32-letni mieszkaniec Nysy wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu.

– 22 grudnia policjanci drogówki prowadzili kontrole na ul. Piłsudskiego w Nysie. Ich uwagę przykuło osobowe renault, z uwagi na niesprawne źródło światła. W trakcie kontroli okazało się, że 32-letni kierujący nie korzystał z pasów bezpieczeństwa, a pojazd, którym się poruszał, nie miał aktualnych badań technicznych – mówi st. sierż. Janina Rudkowska,rzecznik prasowy KPP w Nysie.

Policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol. Okazało się, kierował autem, mając prawie 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

– W trakcie sprawdzania mężczyzny w systemach informacyjnych policjanci zauważyli, że mieszkaniec Nysy był już kontrolowany tego dnia. Okazało się, że mężczyzna w godzinach porannych, doprowadził do zdarzenia drogowego i został ukarany mandatem – relacjonuje st. sierż. Janina Rudkowska, rzecznik prasowy KPP w Nysie.

Mężczyzna stracił prawo jazdy, a jego samochód został odholowany. Teraz sprawą 32-latka zajmie się sąd.

– Drodzy kierowcy, apelujemy więc do Was, aby pod żadnym pozorem nie wsiadać za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu. Jazda na „podwójnym gazie” to ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu – apeluje rzecznik nyskiej Policji.

Foto: KPP w Nysie 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź