Start Na sygnale „38-latek z miasta Prudnik zabił psa podczas transmisji na żywo, rozpoznajesz sprawcę! Policja apeluje o udostępnianie”. UWAGA – to oszustwo!

„38-latek z miasta Prudnik zabił psa podczas transmisji na żywo, rozpoznajesz sprawcę! Policja apeluje o udostępnianie”. UWAGA – to oszustwo!

przez Nysa Hot

Taki post pojawił się ostatnio na jednym z portali społecznościowych. Policjanci z Prudnika informują, że nie prowadzą takiej sprawy. Pod żadnym pozorem nie klikajmy w tego typu link, a tym bardziej nie logujmy się na takich stronach!

Ostatnio na jednym z portali społecznościowych pojawił się post, w którym autor wzywa do rozpoznania sprawcy przestępstwa. Po kliknięciu zostaniemy przekierowani na fałszywą stronę portalu informacyjnego.

-Pierwszą wątpliwość powinien wzbudzić nieautentyczny link na pasku adresu strony internetowej. Opublikowany film ma ujawniać wizerunek sprawcy przestępstwa. Jednak aby go obejrzeć, trzeba podać login i hasło do swojego konta. Wówczas w ich posiadanie mogą wejść oszuści. -ostrzega prudnicka Policja.

-Dlatego nie należy podawać dalej takich postów, klikać w publikowane tam linki ani nie logować się na żadne konta za ich pośrednictwem. Wzbudzić naszą czujność powinno również to, że na stronie takiej nie możemy wejść w inne zakładki czy też informacje – strona ta nie jest interaktywna – informuje Policja.

Oszuści często podszywają się pod instytucje zaufania publicznego. Zawsze wcześniej weryfikujmy wiarygodność takich informacji. Doczytajmy w innych źródłach, sprawdźmy na oficjalnych stronach i portalach.

Foto: prudnicka Policja

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź