Start Aktualności Otmuchów – dawna kasztelania biskupów wrocławskich

Otmuchów – dawna kasztelania biskupów wrocławskich

przez Nysa Hot

Nyskie Muzeum zaprasza na kolejną ciekawą wystawę czasową. Tym razem na tapecie Otmuchów i jego zabytki.

Wystawa „Otmuchów – dawna kasztelania biskupów wrocławskich” będzie dostępna do zwiedzania od 29 sierpnia do końca października. Interesująco zapowiadają się zwłaszcza kolekcje starych pocztówek. Przy okazji odwiedzin Muzeum warto wybrać się na pozostałe aktualne wystawy czasowe m.in. na wystawę „Historia dwóch miejsc’. W wakacje zawsze popularna jest również ekspozycja stała poświęcona procesom czarownic.

Miasto, z powodu pięknej panoramy zwane „śląskim Salzburgiem”, zachowało liczne zabytki świadczące o niegdysiejszej jego świetności, w czasach gdy było własnością biskupów wrocławskich. To i nie tylko to będzie można odkryć dzięki wyjątkowej wystawie, na której zaprezentowane zostaną również kolekcje pocztówek zgromadzone przez inicjatora wystawy, Adriana Dwornickiego, uzupełnione o bogate zbiory dotyczące Otmuchowa, znajdujące się w Muzeum Powiatowym w Nysie – czytamy w oficjalnej zapowiedzi.

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź