Start Rozrywka 4 lata Hali Nysa

4 lata Hali Nysa

przez Nysa Hot

4 lata temu oficjalnie otwarto Halę Nysa przy ul. Sudeckiej. Na tego typu obiekt Nysa czekała od lat. Hala jest miejscem najciekawszych wydarzeń sportowych i kulturalnych.

Emocje sportowe…

Przez 4 lata w Nysie widzieliśmy widowiska sportowe na najwyższym poziomie. Ostatnio naszą uwagę przyciągają głównie rozgrywki PlusLigi. Do Nysy przyjeżdżają najlepsze męskie drużyny, a przez ostatnie cztery lata regularnie bywały u nas też najlepsze siatkarki. Panie rozgrywały przy Sudeckiej emocjonujące turnieje o Puchar Polski. O Super Puchar Polski w tym roku rywalizowali także futsaliści, a wcześniej przy Sudeckiej gościliśmy również futsalową reprezentację Polski.

W Hali Nysa nie zabrakło też emocji dla fanów sportów walki. Podczas bokserskiej gali swoje walki stoczyli utytułowani pięściarze; Krzysztof Głowacki i Krzysztof „Diablo” Włodarczyk. Odbyła się także gala KICK-BOXING-u. W rolę konferansjera wcielił się były mistrz świata w kick-boxingu Przemysław Saleta.

… i kulturalne

Przy Sudeckiej zobaczyliśmy również wiele gwiazd sceny muzycznej i kabaretowej. Swoje 20-lecie świętował u nas niezwykle popularny kabaret Neo-Nówka, a prawdziwym hitem okazał się koncert sanah. W Hali Nysa mogliśmy posłuchać również zespołów Lady Pank czy KULT, Kamila BendarkaCleoKortezaMajki Jeżowskiej czy gwiazd disco polo.

Dodajmy, że Hala Nysa jest także zapleczem Biegu Nyskiego, a na parkingu obok obiektu regularnie organizowany jest m.in. zlot food trucków. W 2018r. przy Hali została też zorganizowana strefa kibica na MŚ w piłce nożnej.

Źródło: ARN Agencja Rozwoju Nysy 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź