Start Aktualności 4 osoby zatrzymane. Policjanci znaleźli ponad kg narkotyków

4 osoby zatrzymane. Policjanci znaleźli ponad kg narkotyków

Mężczyznom grozi nawet 12 lat więzienia

przez Nysa Hot

Prudniccy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 4 osoby podejrzane m. in. o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz wprowadzenie do obrotu blisko 2 kilogramów amfetaminy. 

– Na przełomie sierpnia i września br., prudniccy kryminalni zatrzymali 3 mieszkańców powiatu prudnickiego oraz mieszkańca powiatu nyskiego, których podejrzewali o przestępczość narkotykową. Zatrzymane osoby to mężczyźni w wieku od 28 do 48 lat. – informuje prudnicka Policja.

– Funkcjonariusze w trakcie przeszukania miejsc ich zamieszkania znaleźli oraz zabezpieczyli łącznie prawie kilogram amfetaminy, mdma oraz tabletki ekstazy.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom 7 zarzutów m.in. posiadania znacznej ilości środków odurzających, handlu narkotykami oraz wprowadzenia do obrotu prawie 2 kilogramów amfetaminy.

– Na poczet grożących kar funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 12 000 złotych w polskiej oraz obcej walucie.

Na wniosek prokuratury, trzech podejrzanych zostało aresztowanych na 3 miesiące. Najmłodszy z mężczyzn otrzymał policyjny dozór. Zatrzymanym grozi teraz nawet do 12 lat więzienia. Jak informuje Policja, sprawa ma charakter rozwojowy.

Foto: KPP w Prudniku 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź