Start Hot 40-latek po najechaniu na krawężnik chwiejnym krokiem wysiadł z auta i uciekł z miejsca zdarzenia

40-latek po najechaniu na krawężnik chwiejnym krokiem wysiadł z auta i uciekł z miejsca zdarzenia

przez Nysa Hot

40-latek został zatrzymany tuż po tym, jak osobowym oplem najechał na krawężnik. Grozi mu teraz do lat 5 pozbawienia wolności.

– Podczas nocnej służby w piątek (21 lipca) po godzinie 23:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nysie, otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w rejonie ulicy Zwycięstwa w Nysie kierujący najechał na krawężnik i może być nietrzeźwy. Na interwencję natychmiast został skierowany patrol nyskich policjantów – mówi st. sierż. Janina Rudkowska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

– Na miejscu funkcjonariusze ustalili, iż mężczyzna po najechaniu na krawężnik chwiejnym krokiem wysiadł z pojazdu i oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci szybko namierzyli i zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem osobowym marki opel – dodaje Rudkowska. 

Od 40-latka mundurowi wyczuli woń alkoholu, mężczyzna miał też problemy z utrzymaniem równowagi. Policjanci znaleźli przy nim amfetaminę.

– Z uwagi na fakt, że mężczyzna odmówił poddania się badaniu na zawartość  alkoholu w wydychanym powietrzu, została mu pobrana krew do analizy. Mężczyzna usłyszał już dwa zarzuty, za swoje zachowanie odpowie przed sądem – relacjonuje Rudkowska. 

Policja przypomina aby nie wsiadać za kierownicę po alkoholu lub pod działaniem środków działających podobnie do alkoholu.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź