Start Hot 44-latek pędził bmw aż 173 km/h!

44-latek pędził bmw aż 173 km/h!

przez Nysa Hot

Niestety nie był jedynym piratem drogowym zatrzymanym przez prudnickich policjantów. W sumie funkcjonariusze zatrzymali 3 kierowców, którzy w rażący sposób przekroczyli przepisy ruchu drogowego.

– Pierwszy z zatrzymanych, to 64-letni kierowca renault, który w obszarze zabudowanym jechał ponad 112 km/h. Według nowego taryfikatora, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych. Mieszkaniec województwa śląskiego stracił też swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące. Drugi kierujący, został zatrzymany na trasie Nowy Browiniec – Laskowice. W miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h, 44-latek jechał bmw z prędkością 173 km/h. Na jego konto wpłynęło również 10 punktów karnych, a mandat wyniósł 2500 złotych – informuje prudnicka Policja.

– W trzecim przypadku do zatrzymania doszło na trasie Lubrza – Laskowice. Tam 23-latek jechał motocyklem z prędkością 147 km/h na obowiązującej „dziewięćdziesiątce”. Dodatkowo jak się okazało, mężczyzna nie miał wymaganych uprawnień do kierowania, a pojazd którym się poruszał nie miał też aktualnych badań technicznych oraz ubezpieczenia. Jego sprawą zajmie się teraz sąd. Młodemu kierowcy grozi  sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz nawet do 30 000 złotych grzywny.

Foto: KPP Prudnik

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź