Start Aktualności 4,5 miliona złotych na ,,Sandacza”

4,5 miliona złotych na ,,Sandacza”

przez Nysa Hot
Czy przed Latem Kwiatów w roku 2021 uda się otworzyć ośrodek ,,Sandacz”? Liczy na to Burmistrz Otmuchowa, Jan Woźniak. Mieszkańcy ucieszą się też z nowej plaży.

Jeszcze kilkanaście lat temu tłumy odwiedzały Jezioro Otmuchowskie. Włodarze chcą przywrócić gminie atrakcyjność i renomę i dlatego remontują legendarny obiekt. ,,Sandacz” ma w swoich murach pomieść restaurację, a także hotel. W budynku znajdzie się 40 miejsc dla zainteresowanych. Dodatkowym autem miejsca, według pomysłodawców, jest widok na czeskie góry i komponujący się z nimi zbiornik.
Będą tu m.in. sale rehabilitacyjne, gabinety odnowy i nowa plaża.  Zatrudnimy też specjalistów od rehabilitacji, bo to ważny aspekt tej rewitalizacji.
– wyjaśnia Burmistrz Otmuchowa, Jan Woźniak
Obiekt ma być kompatybilny ze znajdującym się niedaleko Domem Pomocy Społecznej. Zainteresowani będą mogli skorzystać także ze szkoły pod żaglami. Teren ten ma imponującą historię związaną ze sportami wodnymi. Nad Jeziorem Otmuchowskim szkolili się bowiem członkowie kadry polskiej.
Od kiedy władze Powiatu Nyskiego odsunęły się od finansowania remontu, gmina sama pokrywa koszty prac. Łącznie na inwestycje zostanie przeznaczonych 4,5 miliona złotych. Władze miasta liczą jednak na możliwość pozyskania funduszy zewnętrznych.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź