Start Aktualności 47-latek pędził w terenie zabudowanym. Stracił prawko, zapłaci słony mandat

47-latek pędził w terenie zabudowanym. Stracił prawko, zapłaci słony mandat

przez Nysa Hot

Kierowca Citroena jechał 102 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące i musi zapłacić 1500 złotych mandatu karnego. 

– 29 stycznia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nysie podczas służby z wykorzystaniem miernika prędkości, w Rynarcicach zatrzymali do kontroli 47-letniego kierującego pojazdem m-ki Citroen, który jechał 102 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość do 50 km/h. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 47-latka i nałożyli mandat karny w wysokości 1500 zł, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Ponadto na konto kierowcy wpłynęło 13 punktów karnych – mówi st.asp. dr Szymon Peterman, rzecznik nyskiej Policji.

Policja przypomina, że za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym prawo jazdy ulegają zawieszeniu na 3 miesiące, jeśli w tym okresie kierujący będzie nadal jeździł, okres ten ulega przedłużeniu na kolejne 3 miesiące. W przypadku dalszego niestosowania się do przepisów traci uprawnienia.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź