Start Hot 48-letni nysanin jechał rowerem mając… 3.28 promila alkoholu!

48-letni nysanin jechał rowerem mając… 3.28 promila alkoholu!

przez Nysa Hot

Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem.

– Wczoraj (20 listopada) około godziny 9:30 na trasie Konradowa – Wyszków Śląski policjanci z nyskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego rowerem mężczyznę. Jego styl jazdy wzbudził wątpliwości policjantów, co do jego trzeźwości. Przypuszczenia policjantów okazały się być słuszne. Po zatrzymaniu do kontroli mundurowi od 48- letniego mężczyzny wyczuli alkohol. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzili stan trzeźwości kierującemu jednośladem. Okazało się, że kierujący ma 3,28 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany wysokim mandatem zgodnie z obowiązującym taryfikatorem w kwocie 2500 złotych – mówi st. sierż. Janina Kędzierska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

Policja przypomina, że kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny (np. rower lub hulajnoga) przez osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem zagrożonym mandatami karnymi w kwotach 1000 i 2500 złotych.

Foto ilustracyjne: Pixabay

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź