Start Aktualności 5 edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

5 edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Masz dobry pomysł? Zgłoś go i zabiegaj o głosy mieszkańców

przez Nysa Hot

Rusza kolejny konkurs dla aktywnych. Podobnie, jak w poprzednich latach, do podziału na zadania w pięciu subregionach są 3 miliony złotych. Zadania będzie można zgłaszać od 1 sierpnia do 2 września br. Gorąco zachęcamy!

O podziale zdecydują mieszkańcy Opolszczyzny

W ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy regionu mają ponownie do dyspozycji 3 miliony złotych na realizację swoich pomysłów i inicjatyw.  Jak zaznacza marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła, w pierwszym etapie bardzo ważna jest rzetelność i spełnienie wszystkich wymogów wynikających z regulaminu.

Przypomnijmy, że do tej pory z puli budżetu marszałka zostało zrealizowanych 100 zadań za kwotę ponad 10 milionów złotych.

Kto zamierza napisać projekt subregionalny, musi pamiętać, że taki projekt obejmuje zasięgiem dwa powiaty (w przypadku Nysy: nyski i brzeski). Dla zadań o zasięgu powiatowym należy uzyskać  poparcie 50 mieszkańców danego powiatu, czyli o połowę mniej niż w subregionie.

Samo głosowanie mieszkańców województwa planowane jest na w dniach od 20 października do 10 listopada br. Tu bardzo ważna zasada. Będzie można głosować tylko na jedno zadanie subregionalne i jedno powiatowe. Wyniki poznamy w styczniu 2023 roku.

Wszystkie szczegółowe informacje wraz z formularzami dostępne będą na stronie: https://budzet.opolskie.pl/

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź