Start Aktualności 56-letni multirecydywista w więzieniu – był ścigany 6 listami gończym

56-letni multirecydywista w więzieniu – był ścigany 6 listami gończym

przez Nysa Hot

Prudniccy kryminalni zakończyli postępowanie wobec 56-letniego mieszkańca województwa śląskiego, który dopuścił się kradzieży kilkunastu aut oraz szeregu włamań i kradzieży, które miały miejsce na terenie czterech województw. Policjanci odzyskali skradzione mienie o wartości ponad 160 tys. złotych. Mężczyzna może trafić za kratki nawet na 15 lat. 

– Pod koniec 2022 roku prudniccy kryminalni otrzymali informację o kradzieży osobowego seata z jednej z posesji na terenie gminy Prudnik. Śledczy do tej sprawy zatrzymali 56-letniego mieszkańca województwa śląskiego. Natomiast pojazd o wartości 35 000 złotych został odzyskany na terenie Gdańska. Szybko też wyszło na jaw, że 56-latek od 10 lat był poszukiwany 6 listami gończymi. Mężczyzna wyszedł na przepustkę z zakładu karnego i postanowił już do niego nie wrócić. Przez kolejne lata posługując się fałszywymi danymi ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Jak się okazało, był to dopiero początek długiej listy jego problemów. Śledczy udowodnili 56-latkowi, że jest odpowiedzialny również za kradzież kilkunastu innych aut oraz szereg włamań i kradzieży. Przestępstw tych miał dopuścić się na terenie województwa świętokrzyskiego, śląskiego, opolskiego oraz małopolskiego. Podejrzany oprócz pojazdów kradł głównie pieniądze oraz przedmioty wartościowe. Śledczy odzyskali skradzione mienie o wartości ponad 160 tys. złotych. Łączne straty spowodowane przestępczą działalnością mężczyzny szacuje się na ponad 700 tys. złotych – informuje Policja w Prudniku. 

56-latek usłyszał łącznie aż 36 zarzutów. Kryminalni na poczet przyszłej kary zabezpieczyli mienie o wartości ponad 460 tys. złotych. 56-latek działał w warunkach recydywy. Mężczyźnie grozi do 15 lat więzienia. Trafił do aresztu śledczego. Akt oskarżenia przeciwko 56-latkowi na początku roku trafił już do sądu.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź