Start Aktualności Pomagają kotom przetrwać zimę

Pomagają kotom przetrwać zimę

przez Nysa Hot

Zwierzakom warto pomagać cały rok. Przekonuje o tym m.in. Stowarzyszenie Bezdomne Koty Nysa, które stawia na poprawę bytu zwierząt. Wolontariusze przypominają także o sterylizacji kotów.

Wbrew popularnemu powiedzeniu, koty wcale nie mają dziewięciu żyć, a mroźna zima dla bezdomnych czworonogów może zakończyć się tragicznie. Pamiętajmy o tym i w miarę naszych możliwości pomagajmy bezdomnym zwierzętom. Wystawienie miski z wodą czy karmą niewiele kosztuje, a dla naszych braci mniejszych ma ogromne znaczenie.

– Pomagamy w miarę możliwości, dokarmiając je, stawiając ocieplane budki, czy też poprzez kastrację, aby grupy potrzebujących kotów nie były tak liczne. Wielu z naszych podopiecznych to zwierzęta porzucone przez właścicieli – mówi Julita Madera, Prezes Stowarzyszenia Bezdomne Koty Nysa.

W Nysie według szacunków, jest nawet około tysiąca bezdomnych kotów. Możemy spotkać je głównie w okolicach działek ogrodowych, ale także na osiedlach. – Zależy nam bardzo na adopcjach oswojonych kotów – mówi Anna Stankowska, wiceprezes stowarzyszenia. – Dzięki temu będziemy mogli pomagać następnym. Kochajmy kociaki, są bardzo cudowne i inteligentne i nie wymagają tyle czasu co pieski.

Więcej informacji o adopcji można znaleźć na Facebooku stowarzyszenia. Dowiemy się także o tym, kto może zostać wolontariuszem.

Projekt pn. „Ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego” jest współfinansowany ze środków Gminy Nysa.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź