Start Aktualności 60-lecie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Paczkowie

60-lecie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Paczkowie

przez Nysa Hot

13 października 2022 r. odbyły się uroczystości z okazji 60-lecia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Paczkowie im. Jana Pawła II.  Wydarzenie zgromadziło wielu zaproszonych gości, w tym absolwentów i byłych nauczycieli placówki.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta celebrowana przez Proboszcza Parafii ks. Leszka Machulaka. W nabożeństwie udział wzięli Burmistrz Gminy Paczków Artur Rolka, Przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Barabasz, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 Urszula Marszałek, Z-ca Dyrektora Grzegorz Wojtaszewski,  grono pedagogiczne, personel pomocniczy, rodzice uczniów oraz uczniowie. Po uroczystej Mszy cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi udała się do Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie, gdzie odbyła się dalsza część obchodów.

Dyrektor Urszula Marszałek podkreśliła, że szkoła na przełomie lat bardzo się zmieniła.  Było to 60 bardzo obfitych lat, bogatych w doświadczenia, w osiągnięcia zarówno dydaktyczne, jak i sportowe.

– Uroczystości Jubileuszowe są zawsze dobrą okazją do refleksji nad dotychczasowymi osiągnięciami i planowanymi działaniami. Jest to też czas wzruszających spotkań po latach, kiedy pamięcią wraca się do tych wszystkich, których praca i ofiarność tworzyły dorobek szkoły. 60 – ta rocznica istnienia szkoły jest także okazją do podziękowań, które  pragnę skierować w stronę wielu pokoleń pedagogów, absolwentów oraz tych, którzy tworzą nową jej historię, za ogromny wkład w budowanie tradycji edukacyjnych w Naszej małej ojczyźnie – powiedział Artur Rolka, Burmistrz Paczkowa.

Po kolejnych wystąpieniach, gratulacjach i życzeniach nadszedł czas na część artystyczną. Młodzi aktorzy zafundowali przybyłym niezapomniany rejs po morzu wspomnień. Na slajdach można było zobaczyć dawną szkołę, a także proces jej budowy, zmian modernizacyjnych i obecnego rozkwitu.

Po pełnym wrażeń spotkaniu w Ośrodku Kultury goście udali się na teren szkoły, gdzie nastąpiło uroczyste posadzenie jubileuszowego drzewka. Zaproszeni goście mieli możliwość zwiedzania szkoły, wspominając dawne, wspaniałe chwile.

Źródło i foto: Gmina Paczków

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź