Start Aktualności 600 tys. do podziału. Rusza budżet obywatelski

600 tys. do podziału. Rusza budżet obywatelski

przez Nysa Hot

Od 13 do 23 marca – to czas na składanie wniosków do kolejnej, VI już edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Nysa. Do podziału przewidziano 600 tys. złotych. Głosowanie na przełomie maja i czerwca.

Z powodu koronawirusa istnieje duże prawdopodobieństwo przedłużenia terminu naboru wniosków. Według nowego regulaminu, opracowanego przez specjalnie powołany zespół –  nie więcej niż trzy projekty zostaną zrealizowane w okręgach miejskich (uwaga! wprowadzono podział na okręgi), a nie więcej niż dwa w okręgu wiejskim. Tak jak w latach ubiegłych, zgłaszane wnioski muszą spełniać kryterium ogólnodostępności. Co ważne, nie można już zgłaszać inicjatyw, które będą realizowane w ośrodkach edukacyjnych. Od lat wnioskowało o to część liderów projektów oraz radni Rady Miejskiej.

Do wniosku zgłaszającego inicjatywę obywatelską należy dołączyć listę poparcia co najmniej 10 mieszkańców Gminy Nysa dla okręgów 1 – 3 (miasto Nysa)  lub 10 mieszkańców Gminy Nysa dla okręgu 4 (sołectwa). Wnioski można składać w formie elektronicznej.

Regulamin i szczegóły >>> zobacz

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź