Start Aktualności 600 tysięcy do podziału

600 tysięcy do podziału

przez Nysa Hot

Pojutrze rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Nysa. Kwota 600 tysięcy tym razem zostanie rozbita na zadania realizowane w mieście (360 tys.) i w sołectwach (240 tys.). Mieszkańcy mają nieco ponad dwa tygodnie na przygotowanie wniosków.

Co roku regulamin BO ewoluuje, aby nie było takiego zmieszania jak choćby przy budowie strzelnicy, czy też niezrealizowanego remontu podwórka przy Prudnickiej. Pomysły mieszkańców będą musiały spełniać też kryterium ogólnodostępności. W mieście zostaną zrealizowane max. 3 zadania, w sołectwach max. 2. – W przyszłym roku postaramy się po raz kolejny udoskonalić regulamin – zapowiada radny Rady Miejskiej w Nysie, Sebastian Jankowicz. – Wzorce można przecież czerpać również z innych gmin. Warto się zastanowić, czy gdzie indziej nie wypracowano lepszego modelu niż u nas.

Odnosząc się do lat poprzednich, w tym roku można spodziewać się kilkunastu nowych wniosków. Redakcja NysaHot już dziś zachęca do wsparcia naszego wniosku, dotyczącego zakupu do publicznych jednostek samorządowych defibrylatorów medycznych. W szczególności liczymy na mobilizację środowiska medycznego.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź