Start Hot 61-letni nysanin napadnięty, pobity i okradziony na ulicy

61-letni nysanin napadnięty, pobity i okradziony na ulicy

przez Nysa Hot

Nyscy kryminalni zatrzymali mieszkańca naszego powiatu podejrzanego o rozbój. 36-latek najpierw miał pobić 61-latka, a następnie ukraść jego pieniądze. Podejrzany był już wcześniej karany za podobne czyny. Teraz grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

– W czwartek 17 maja, 61- letni mężczyzna został zaatakowany na jednej z ulic w Nysie. Napastnik pobił 61-latka, a następnie zabrał mu portfel, z którego ukradł pieniądze. Na podstawie rysopisu oraz zabezpieczonego monitoringu policjanci szybko ustalili sprawcę. W niespełna pół godziny po zdarzeniu napastnik był już w rękach mundurowych. Jak się okazała 36 – letni mieszkaniec naszego powiatu, początkiem maja opuścił mury więzienia, gdzie odbywał zasądzoną karę pozbawienia wolności – mówi st. sierż. Janina Rudkowska, oficer prasowy KPP w Nysie.

Ponadto mężczyzna w chwili zatrzymania posiadał przy sobie narkotyki. Sąd Rejonowy w Nysie na wniosek prokuratora zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu – dodaje Rudkowska.  

Mężczyzna usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Grozi mu teraz kara nawet do 12 lat więzienia.

Foto: KPP Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź