Start Hot 62-latek prowadził auto na totalnej bani. Nie miał też prawa jazdy

62-latek prowadził auto na totalnej bani. Nie miał też prawa jazdy

przez Nysa Hot

Mężczyzna miał 3,68 promila alkoholu w wydychanym powietrzu! Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

– W piątek (29  września br.) przed godziną 21:00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Korfantowie w trakcie wykonywania czynności służbowych na trasie Korfantów- Sowin zauważyli pojazd marki opel, którego tor jazdy mógł wskazywać, że za kierownicą znajduje się osoba nietrzeźwa. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Mundurowi użyli sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Kierujący nie reagował na podane sygnały wzywające go do zatrzymania się, wręcz przeciwnie. Mężczyzna gwałtownie przyspieszył oraz jechał całą szerokością jezdni.  W miejscowości Sowin, kierujący został zatrzymany przez funkcjonariuszy – relacjonuje st. sierż. Janina Rudkowska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

– Policjanci po podejściu do auta wyczuli od kierującego silny zapach alkoholu. Okazało się, że 62-latek miał powody, aby uniknąć kontroli drogowej. Został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkaniec powiatu nyskiego miał 3,68 promila alkoholu. Ponadto, kierowca osobowego opla w ogóle nie powinien siedzieć za kierownicą auta, gdyż posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów – dodaje Rudkowska. 

62-latkowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Foto: KPP Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź