Start Hot 62-letni mężczyzna podejrzany o zgwałcenie nastolatki

62-letni mężczyzna podejrzany o zgwałcenie nastolatki

przez Nysa Hot

14 kwietnia nyska Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zgwałcenia 16-latki. Zdaniem prokuratora miał się tego dopuścić 62-letni Jan G. Nastolatka jest mieszkanką Gminy Otmuchów. Janowi G. grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

– Mężczyzna usłyszał zarzut dwukrotnego zgwałcenia; doprowadzenia do obcowania płciowego poprzez wykorzystanie stanu psychicznego dziewczyny (upośledzenia umysłowego), a drugi czyn to doprowadzenie do zgwałcenia kobiety poprzez zastosowanie przemocy fizycznej – mówi prok. Stanisław Bar, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu.

– Mężczyzna nie przyznał się do stawianych mu zarzutów, potwierdził natomiast, że obcował z tą kobietą, w jego ocenie za jej zgodą – dodaje prok. Stanisław Bar.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. 62-latkowi grozi kara od dwóch do dwunastu lat więzienia.

Foto ilustracyjne/Pixabay

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź