Start Hot 620 ton nielegalnych odpadów w powiecie nyskim!

620 ton nielegalnych odpadów w powiecie nyskim!

przez Nysa Hot

Łącznie kilkudziesięciu policjantów, inspektorów ochrony środowiska oraz strażaków pracowało na miejscu nielegalnego składowania 620 ton odpadów w powiecie nyskim. Zarzuty w tej sprawie usłyszała 47-letnia obywatelka Chin.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wpadli na trop nielegalnego wysypiska pod koniec lipca 2023 roku. Wszystko wskazywało na powiat nyski. Kryminalni odnaleźli składowisko w opuszczonym budynku w gminie kamiennik. Śmieci – głównie plastikowe i gumowe odpady – były wsadzone do big bagów. Te, które nie mieściły się w budynku, leżały na zewnątrz.

– Policjanci z inspektorami ochrony środowiska weszli na teren nielegalnego wysypiska 1 sierpnia. Nikt nie spodziewał się ich obecności. Nawet w trakcie czynności na ogrodzony teren wjeżdżały kolejne tiry z wypełnionymi po brzegi big bagami. Gdy jedni funkcjonariusze kontrolowali wjeżdżające samochody i przesłuchiwali kierowców, pozostali sporządzali obszerną dokumentację na miejscu składowiska. To między innymi oględziny całego terenu wraz z zabezpieczeniem śladów i dowodów przestępstwa, a także obszerna dokumentacja fotograficzna. Policjanci przesłuchiwali również do tej sprawy świadków – informuje opolska Policja. 

– Funkcjonariusze poprosili również o pomoc strażaków. Mieliśmy wątpliwości co do bezpieczeństwa dalszego składowania śmieci w tym miejscu. Na tą chwilę wiemy jednak, że odpady nie zagrażają bezpośrednio życiu i zdrowi okolicznych mieszkańców ani środowisku – relacjonują policjanci.

Kilka dni po akcji na nielegalnym składowisku, policjanci zatrzymali 47-letnią obywatelkę Chin. Kobieta usłyszała już zarzut nielegalnego składowania oraz transportu odpadów. Za takie przestępstwo grozi nawet do 10 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań i zarzutów.

Foto: opolska Policja

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź