Start Hot 65-latek napadnięty i pobity na klatce w centrum miasta

65-latek napadnięty i pobity na klatce w centrum miasta

przez Nysa Hot

Prudniccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Zatrzymani mieli zaatakować i pobić 65-latka oraz zabrać mu portfel. 

Do tego zdarzenia doszło w sobotę (2 września), po godzinie 15:00 w centrum Prudnika. Jak ustalili interweniujący policjanci, 65-latek na klatce schodowej został napadnięty przez nieznanych mu mężczyzn. Jeden z nich miał pobić mężczyznę oraz zabrać mu portfel z pieniędzmi i kartą płatniczą. Natomiast drugi, w tym czasie stał na czatach. Tą sprawą od razu zajęli się prudniccy kryminalni.

– Śledczy na podstawie pracy operacyjnej już niespełna godzinę później, zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, których podejrzewali o to przestępstwo. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu prudnickiego w wieku 23-lat. Jak się okazało, napastnicy po tym wszystkim poszli na zakupu, za które płacili zbliżeniowo skradzioną kartą płatniczą. Był to głównie alkohol oraz papierosy. Pokrzywdzony swoje straty oszacował na blisko 600 złotych. Policjanci częściowo odzyskali skradzione mienie – informuje prudnicka Policja. 

Młodzi mężczyźni usłyszeli już zarzuty w tych sprawach.  Grozi im do 12 lat więzienia.

Dodatkowo 23-latek, który zaatakował pokrzywdzonego, w kwietniu br. dopuścił się podobnego przestępstwa na terenie Republiki Czeskiej. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Drugi z mężczyzn otrzymał policyjny dozór.

Foto: KPP Prudnik

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź