Start Aktualności 7 głównych zalet uprawiania jogi

7 głównych zalet uprawiania jogi

przez Nysa Hot

Zainteresowanie jogą nieprzerwanie rośnie i słyszał o niej zapewne każdy. Najprościej ją określić jako świadomy relaks połączony z uważnością. Zarówno względem swojego ciała, oddechu oraz myśli. Aktualne badanie potwierdzają pozytywne działanie praktyki na ciało, umysł oraz emocje. Więc jeśli zastanawiasz się jaki wpływ może mieć ona na Twoje życie, to dobrze trafiłeś.

1. Poprawisz wydolność organizmu
Wzmocnisz swoje ciało, poprawisz elastyczność mięśni oraz stawów. Co wiążę się ze zmniejszeniem szansy na niespodziewane kontuzje. Joga rozwija harmonijnie ciało, ponieważ podczas praktyki angażujemy mięśnie, stawy oraz kości w sposób równomierny.

2. Poczujesz poprawę samopoczucia
Pełne oderwanie się od codzienności podczas wykonywania jogowych pozycji oczyści umysł i długofalowo wpłynie pozytywnie na samopoczucie. Mówi się, że joga pomaga uwolnić nawet najbardziej skrywane emocje.

3. Zredukujesz uczucie stresu
Regularna praktyka jogi skutecznie redukuje stres oraz pomaga radzić sobie z nim na co dzień. Nic w tym dziwnego skoro takie zajęcia uczą uważności i pokazują zbawienny wpływ oddechu na organizm. Spokojne tempo wykonywania asan wprowadza organizm w stan pełnego odprężenia. Ćwiczenia pomagają rozluźnić się mięśniom, dzięki czemu po zajęciach poczujesz, że każde napięcie w ciele zniknęło na dobre. Ciało bardzo szybko uczy się skutecznych technik relaksacji. Dlatego osoby, które trenują jogę regularnie rzadko wpadają w gniew i lepiej radzą sobie w trudnych sytuacjach.

4. Polepszysz swoją koncentrację
Trenując jogę zauważysz jak ważny jest balans oraz wewnętrzny spokój. Nauka uważności ciała, oddechu i umysłu to idealny sposób na trening koncentracji. Mózg wyciszając się podczas zajęć odpoczywa i uczy się pełnego skupienia. W
szczególności podczas wykonywania skomplikowanych asan.

5. Osiągniesz wyprostowaną postawę
Wykonywanie większości jogowych pozycji wymaga w pełni wyprostowanej sylwetki. Ponadto w podczas wielu asan trzeba wycofać brzuch i opuścić łopatki. Powtarzając regularnie takie ćwiczenia zaprogramujesz swój organizm do właściwych postaw. Już po kilku zajęciach garbiąc się poczujesz silny dyskomfort. Praktykując jogę oraz wprowadzając zdrowe nawyki do swojej codzienności dodatkowo pożegnasz ból kręgosłupa raz na zawsze.

6. Wyeliminujesz problemy ze snem
Rozluźnione ciało dużo łatwiej zasypia. A umysł nad którym nauczysz się kontrolować będzie potrafił wyciszać się na tyle, by móc od razu zapaść w głęboki sen.

7. Odmłodniejesz
Jej praktyka przyczynia się do korzystnych zmian w naszej krwi. Produkowane są naturalne antyoksydanty, które mobilizują organizm do samoregeneracji i oczyszczania. Regularne zajęcia jogi opóźniają procesy starzenia się chrząstki. Co zapobiega złamaniom i zmniejsza ryzyko osteoporozy oraz artretyzmu. Ponadto obniżają poziom złego cholesterolu, glukozy oraz sodu.

Praktyka jogi poprawia jakość życia. Spokojny umysł lepiej radzi sobie w nawet najtrudniejszym momencie. A rozciągnięte i wzmocnione ciało to ważny element zdrowego organizmu. Więc jeśli chciałbyś zacząć ćwiczyć jogę i sprawdzić jak oddziałuje na Ciebie regularna praktyka, koniecznie przyjdź na nasze zajęcia. Joga Nysa  w każdy czwartek, w Hali Nysa o godz. 20:00. Do zobaczenia w klubie!

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź