Start Na sygnale 7 osób nieobecnych podczas kwarantanny

7 osób nieobecnych podczas kwarantanny

przez Nysa Hot

617 osób przebywa obecnie na kwarantannie w Powiecie Nyskim. Część z nich to mieszkańcy Nysy. Nie wszyscy jednak przestrzegają kwarantanny, o czym przekonali się nyscy mundurowi.

Hasztag #zostańwdomu w ostatnich 2 tygodniach jest jednym z najczęściej wykorzystywanych znaczników w Polsce. Ludzie na całym świecie umieszczają w mediach społecznościowych zdjęcia, na których pokazują jak spędzają czas nie wychodząc ze swoich mieszkań. Nie wszyscy jednak dostosowują się do nowych zasad wprowadzonych w stanie epidemii. Na poważnie rad specjalistów nie biorą także niektóre osoby objęte kwarantanną. Przypadki są w Nysie.

Policjanci z Komendy Powiatowe Policji w Nysie sprawdzając w poniedziałek, czy mieszkańcy przebywający na kwarantannie są faktycznie w domu mieli niemiłą niespodziankę. Mundurowi w domach nie zastali aż 7 osób. –W takich przypadkach tłumaczenie osób o wyjściu na zakupy do sklepu czy spacer z dzieckiem, nie stanowią żadnego usprawiedliwienia – informuje nyska Policja

Teraz mieszkańcy, którzy nie przestrzegali zasad kwarantanny mogą ponieść tego surowe konsekwencje. Zgodnie z przepisami grozi za to kara do 30 tys. złotych. Grzywnę może nałożyć Powiatowy Inspektor Sanitarny. Co więcej, osoby te muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną wynikającą z treści art. 116 kodeksu wykroczeń.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź