Start Aktualności 75-lecie Cukrów Nyskich

75-lecie Cukrów Nyskich

przez Nysa Hot

Za nami wyjątkowy jubileusz. 75-lecie świętowały Cukry Nyskie. Chyba nie ma w naszym regionie osoby, która nie znałaby wyjątkowego smaku ich wyrobów. Firma wciąż się rozwija i inwestuje.

To był jubileusz z przytupem. W Sali przy ul. Piłsudskiego odbył się wielka gala z okazji 75-lecia Cukrów Nyskich. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Starosta i Burmistrz Nysy, a także prezesi miejskich spółek.

Nie zabrakło wzruszeń, wspomnień, pamiętnych archiwalnych kadrów i filmu który w telegraficznym skrócie przedstawił historię zakładu od 1949 roku.

Nie było łatwo zmieścić bogatą historię Cukrów Nyskich w niespełna 10-minutowym filmie. Ale po odbiorze było widać, że się udało. Jedni reagowali żywiołowym uśmiechem, inni nostalgią i łezką wzruszenia.

Podobnie było przy wręczaniu złotych i srebrnych statuetek dla emerytowanych pracowników, obecnej kadry i partnerów biznesowych. Wręczono grubo ponad 100 statuetek i pamiątkowych dyplomów.

Oczywiście nie zabrakło także części artystycznej. Do tańca uczestników gali porwał zespół ANDRE i Karina, który zaśpiewał włoskie przeboje.

Podczas gali mówiono nie tylko o historii, ale też teraźniejszości i przyszłości zakładu. Cukry Nyskie wciąż inwestują i zmieniają się, by serwować nam jeszcze lepsze i smaczniejsze  produkty.

Niebawem na naszym portalu duża relacja fotograficzna i filmowa z wydarzenia. 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź