Start Aktualności 7,5 mln złotych dla Opolszczyzny w ramach dodatku elektrycznego

7,5 mln złotych dla Opolszczyzny w ramach dodatku elektrycznego

przez Nysa Hot

7,5 mln złotych trafiło do gmin województwa opolskiego w ramach dodatku elektrycznego – jednorazowego wsparcia dla odbiorców, dla których głównym źródłem ogrzewania jest energia elektryczna. Ile pieniędzy trafiło do Nysy i gmin powiatu nyskiego?

Opolskie gminy środki otrzymały 15 marca. W skali całego województwa mówimy tu o prawie 7,5 mln złotych. Każda gmina otrzymała środki zgodnie z aktualnie zgłoszonym zapotrzebowaniem – podkreśla Tomasz Witkowski, wicewojewoda opolski.

Z puli przekazanej przez Opolski Urząd Wojewódzki, Nysa otrzymała 510000 zł. Jeśli chodzi o gminy z powiatu nyskiego: Korfantów – 41310 zł, Głuchołazy – 361080, Otmuchów – 159120 zł, Paczków – 201960 zł, Łambinowice – 26010 zł, Pakosławice – 13770 zł, Kamiennik – 31110 zł, Skoroszyce – 21930 zł. – W ślad za przelewami w tym samym dniu przesłaliśmy informację do gmin, by ostatecznie określiły swoje potrzeby, jeżeli faktyczna kwota potrzeb będzie wyższa niż posiadane środki, niezwłocznie wystąpimy o dodatkową kwotę do ministerstwa – dodaje Tomasz Witkowski.

Dodatek ten przysługuje każdemu odbiorcy energii elektrycznej, którego głównym źródłem ogrzewania jest energia elektryczna. Jego wysokość została zróżnicowana w zależności od rocznego zużycia energii elektrycznej uprawnionego gospodarstwa domowego. W przypadku, gdy zużycie w 2021 r. nie przekraczało 5 MWh, kwota dodatku wynosi 1000 zł. Jeżeli zużycie energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w 2021 r.  przekroczyło 5 MWh, wówczas kwota dodatku to 1500 zł.
Dodatek elektryczny stanowi jednorazowe wsparcie finansowe, które zostało wprowadzone z uwagi na konieczność ochrony odbiorców energii elektrycznej 2023 roku w związku z sytuacją na rynku.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź